Zomrel otec Beaujolais

Georges Duboeuf bol považovaný za jedného z najúspešnejších obchodníkov s vínom. Do povedomia sa dostal po tom, ako jednoduché červené víno s názvom Beaujolais Nouveau premenil na globálny fenomén.

Zanietená propagácia francúzskeho červeného vína slávnemu obchodníkovi časom priniesla prezývku „pápež Beaujolais“. V päťdesiatich rokoch založil Georges Duboeuf spoločnosť L’Écrin Mâconnais-Beaujolais, ktorej hlavným cieľom bolo propagovať tamojší región. Práve vďaka tomu mal možnosť rozširovať sieť svojich kontaktov medzi obchodníkmi po celom svete. O štrnásť rokov neskôr si otvoril vlastné vinárstvo, ktoré počas niekoľkých rokov expandovalo do ďalších oblastí Francúzska.

V roku 1993 otvoril tiež obchod a múzeum vína v rodnom Romanèche-Thorins. Počas osemdesiatych rokov Duboeuf robil takzvané Beaujolais Nouveau festivaly, ktorých sa zúčastňovali najrôznejšie celebrity, vrátane viacerých majiteľov reštaurácií s michelinskou hviezdou. Predtým ako v roku 2018 spoločnosť predal svojmu synovi, vinárstvo vyrábalo približne tridsať miliónov fliaš za rok.

Georges Duboeuf zomrel vo veku osemdesiatšesť rokov na mozgovú mŕtvicu v obci Romanèche-Thorins.

Georges Duboeuf
Georges Duboeuf so svojim synom.