Za vínom do Šenkvíc

Deviaty ročník tohto obľúbeného podujatia priniesol poslednú augustovú sobotu možnosť spoznať tridsiatich miestnych vinárov a zaujímavé vína z nových aj pôvodných odrôd hrozna. Podujatie bolo určené pre všetkých milovníkov vína, ktorí radi objavujú nové chute, majú slabosť pre tradičnú slovenskú kuchyňu a ocenia priateľskú atmosféru malebnej dedinky Šenkvice.

Okrem ochutnávky vín bola tento rok pripravená aj prehliadka tradičných remesiel, ochutnávka pečeného býka a miestnych špecialít podľa pôvodných receptúr starých rodičov, ale aj jazda na koči a, samozrejme, tradičná šenkvická folklórna muzika. Súčasťou programu bola aj tombola s vinárskymi cenami a súťaž o najlepšie vinárstvo podujatia.

Okrem zábavy na námestí a vo vinárskych pivničkách mohli návštevníci zažiť aj prehliadku vinohradníckeho náučného chodníka, kde si prezreli tridsať tradičných a novošľachtených odrôd viniča hroznorodého. Jeho súčasťou je aj ukážka vývoja systémov rezu a vedenia viniča. Takže tento rok v Šenkviciach naozaj bolo nielen čo ochutnávať, ale aj zažiť.

-jm-