Vinšpacírka s rekordnou účasťou otvorila letnú sezónu

Ôsmy ročník Vínšpacírky je za nami. A aj keď tento rok nebolo súčasťou podujatia vytvorenie nového rekordu, jeden sa predsa len podaril. Na najkratšiu vínnu cestu do Banskej Bystrice prišlo degustovať viac než 1 800 milovníkov vína. Zástupcovia vinárstiev sa tak museli poriadne obracať, aby každému z nich mohli naliať to najlepšie z ponuky.

Po dvojročnej prestávke bola sobotná vínna cesta príjemným návratom do starých čias. Plné námestie bolo toho dôkazom a mnohí si atmosféru užívali naplno. Ešte aj hodinu pred koncom podujatia bol vysoký záujem o degustáciu. „Sme radi, že sme sa napokon do organizácie Vínšpacírky pustili. Na námestie prišlo degustovať vyše 1 800 vínomilcov, čo je náš doterajší rekord v účasti. Ďakujeme všetkým, ktorí nám zostali verní,“ hovorí Andrej Patráš z Cechu hostinských.

Súčasťou podujatia bola aj slávnostná sabráž a spustenie fontány primátorom Jánom Noskom, ktoré je už tradične spojené s otvorením letnej sezóny v meste. Po hudobnej stránke podujatie doplnil jazz festival so skvelými účinkujúcimi.

A keďže tento ročník bol v znamení reštartu, už teraz sa môžu všetci fanúšikovia tešiť na „klasickú“ verziu Vínšpacírky. „Vrátime sa aj k oceňovaniu osobností z oblasti enológie. V tejto chvíli môžeme povedať, že pôjde o jedného z najprestížnejších majstrov rizlingu na Slovensku,“ hovorí Martin Turčan, člen organizačného tímu a mestský poslanec. Organizátori takisto znovu udelia známku kvality Bystrický anjel pre vína z regiónu.

Pre viac informácií: www.vinspacirka.sk