Víno a umenie

Vinársky život nie je iba o ťažkej práci, niekedy sa podarí usporiadať neobyčajnú akciu, na ktorú sa spomína ešte veľmi dlho. Niečo takéto sa udialo aj vo vinohrade Gelnár, ktorý obhospodaruje vinárstvo Dubovský & Grančič.

Uskutočnilo sa tu svetoznáme divadelné predstavenie Všetko o ženách. V piatich príbehoch sa dalo nazrieť do duše ženy, do jej pocitov, do sveta intríg, ľúbostných sklamaní, ale aj šteklivých tajomstiev. Hra je sondou do ženského sveta, v ktorom sa dá dozvedieť viac o ženách v každom veku, od škôlky až po dôchodok. Všetky úlohy pritom hrali len tri herečky, ktoré tak dostali šancu ukázať svoje herecké umenie.

V jednej chvíli sa hádali „o barbinu“, v ďalšej boli z nich závistlivé kolegyne a onedlho zase naoko šťastná rodinka. Skvelý herecký trojkoncert v podaní Andrei Karnasovej, Bibiany Ondrejkovej a Andrei Zimányi-Profantovej pomohol mužom odhaliť všetko, čo chceli vedieť o ženách, no báli sa opýtať. Hra tak nepochybne nielen pobaví, ale aj prinúti sa zamyslieť.

Keďže sa toto krásne predstavenie konalo pod záštitou vinárstva Dubovský & Grančič, nesmela chýbať ani degustácia vín z ich produkcie.

-jm-