Vína od španielskeho fenoména

Milovníci futbalu si istotne veľmi dobre pamätajú na finále majstrovstiev sveta 2010, ktoré sa konalo v Juhoafrickej republike. Gólom v predĺžení rozhodol o zisku titulu majstrov sveta pre Španielsko Andreas Iniesta. Svojou hrou dlhé roky tešil aj fanúšikov FC Barcelona.

Tento výnimočný hráč sa pred niekoľkými rokmi rozhodol načrieť aj do úplne inej branže ako je futbal. Zainvestoval do rodinného vinárstva Bodega Iniesta, ktoré patrí jeho rodine už niekoľko generácií. Nachádza sa v provincii Albacete v samom srdci oblasti La Manchuela. Pred vinárstvom stojí nielen jeho socha, ale pomenovali po ňom aj jedno víno.

Mali sme ho, spolu s ďalšími siedmimi z portfólia tohto vinárstva, možnosť ochutnať. Za tento zážitok vďačíme Vinárskemu spolku z obce Ohrady a vinotéke Vinárium, ktorá je výhradným dovozcom vín z vinárstva Bodega Iniesta. Okrem prémiového vína nazvaného A.I.8, ktorého názov tvoria iniciály Andreasa Iniestu a číslo osem s ktorým ešte stále hráva, ktuálne v Japonskej lige.

Potešili nás najmä autochtónne odrody Macabeo a Bobal, z ktorých vína sme mali možnosť ochutnať po prvýkrát. Večer výnimočných vín z neobyčajného vinárstva bol spárovaný aj s veľmi chutnou lokálnou gastronómiou. Členovia tohto vinárskeho spolku skutočne vedia ako sa robí osveta zameraná na kultúrnu konzumáciu vína.

-jm-