Viac ako iba etiketa

Chateau RúbaňUrčujúcou líniou existencie Château Rúbaň je ich neustála snaha o dosiahnutie usporiadanej čistoty a jednoduchosti. To platí pre každý moment činnosti, etikety nevynímajúc.

Tie zo Château Rúbaň nie sú len informatívne a dekoratívne. Za každou je miestna historka a práve toto im dodáva jedinečnosť a fantáziu. Výnimkou nie je ani Muškát žltý, ktorý zdobí zaľúbená mladá žena na hojdačke a pár pod stromom. Rodiny Weisz a Zichy trávili veľa času v rúbaňskej kúrii, avšak muži často odchádzali mimo sídla.

Erzsébet, rodená Walko, mladá manželka Aladára Zichy preto často pozývala priateľky aj na dlhšie návštevy. Nejedna z nich prišla aj s partnerom ako zasnúbený pár, alebo našli lásku priamo tu. Romantický kaštieľ s prekrásnym lesoparkom a očarujúcou jarnou prírodou bol ako stvorený pre zamilovaných. Vo vôni agátov, ruží a rozmanitých kvetov žili intenzívne a ako vo sne.

Čas sa zastavil, ruch veľkomesta sa vzdialil, myšlienky sa upokojili a mladí aristokrati splynuli s krásou prostredia a čistotou emócií. Etiketa pripomína tieto vzácne a krásne momenty, ktoré prežívajú iba zaľúbení ľudia v prekrásnom prostredí. Je v nej jednoduchosť, ľahkosť, čistota, vášeň a samozrejme mladosť. Podobné myšlienky a pocity vzbudzuje aj toto víno.

Po naliatí do pohárov omámi vôňa rozmanitých kvetov, chuť rozplývajúcich sa ovocných tónov, opojné kyseliny a oslobodzujúci svieži alkohol.

-jm-