Úspechy nás posúvajú vpred

Rodinné vinárstvo Víno Kmeťo z Modry sa aj tento rok stalo úspešnými hneď na niekoľkých vinárskych súťažiach. Najúspešnejšie biele víno tohto roka je Rizling rýnsky ročník 2021, polosladký z vinohradu Folegrunt v Starých Horách.

Úspešný bol na domácej modranskej ochutnávke Vitis Auree, kde so zlatou medailou bol súčasťou Ceny šéfredaktora denníka Pravda za najúspešnejšiu kolekciu vín od modranského vystavovateľa a Ceny Malokarpatskej vínnej cesty za najlepšiu kolekciu vín z Malokarpatskej vínnej oblasti. Rovnako získal Cenu Chute Malých Karpát za najvyššie hodnotené tiché biele víno od producenta z Malokarpatskej oblasti na Vínnych Trhoch v Pezinku a Zlatú medailu z Výstavy vín Víno Tirnavia v Trnave.

Červené najúspešnejšie víno bol Hron ročník 2020, suché, ktoré sa stalo Šampiónom červených vín v Benátkach na Jizerou a získalo zlaté medaily na Výstave vín v Šenkviciach, Víno Tirnavia v Trnave. Taktiež bol veľmi úspešný u susedov v Česku, kde v Zlatom pohári Česko – Slovenska získal rovnako zlatú medailu.