Repa Winery, s výročím prišli aj novinky

Vinárstvo Jozefa Repu slávi tento rok okrúhle jubileum, pri príležitosti ktorého pripravilo niekoľko veľmi zaujímavých noviniek. Vinárstvo Jozefa Repu sídli v priestoroch bývalej šľachtiteľskej stanice v Šenkviciach. Keď ich na začiatku Jozef Repa prebral do svojich rúk, bola to doslova iba ruina. V súčasnosti, po rozsiahlej rekonštrukcii je to krásne moderné vinárstvo na veľmi vysokej úrovni so všetkým, čo k tomu patrí. Tento rok oslavuje desiate výročie. Za ten čas tu Jozef, krok po kroku, stihol vybudovať pevné základy svojho vinárstva. Od prvého ročníka sa zapísal medzi milovníkmi slovenských vín ako výrobca poctivých, klasických vín. A takým ostal až doteraz.

Pri tejto významnej príležitosti sa rozhodol, že je ten správny čas aj na výmenu etikety najvyššej línie vín Limited, do ktorej sa dostanú iba výnimočné vína. Požiadavka bola jasná, aby už na prvý pohľad zaujala, pretože tieto vína si to určite zaslúžia. Nakoniec uzrela svetlo sveta etiketa, ktorá je na jednej strane moderná, ale nesie aj určité prvky klasicizmu, či skôr histórie. 

Tým však výpočet noviniek nekončí, ale iba začína. Päť hektárová vinica v Hontianskych Moravciach už začala rodiť v takých objemoch a kvalite, že sa takmer z každej tu vysadenej odrody oplatí vyrobiť samostatné víno. 

Prvým vínom bude absolútna novinka, nielen v tomto vinárstve, ale na Slovensku vôbec. Rizling rituál, nedávno uznaná nová odroda od šľachtiteľa Ondreja Korpása. Na toto a aj na všetky ostatné vína z Hontu bude použitá úplne nová etiketa. Keďže táto vinica je vysadená v lokalite, ktorú domáci nazývajú Jeruzalem, rovnaký názov dostala aj táto nová línia vín. Vychádzajúc z názvu, a hlavne histórie mesta sa Jozef nechal inšpirovať modrou a zlatou farbou…