Podunajský festival vín

Oblasť na slovensko-maďarskom pomedzí, zahŕňajúca na našej strane strekovský a štúrovský vinársky región a u našich susedov oblasti Neszmély, Mór a Eyek, má dlhú spoločnú históriu vinohradníctva a vinárstva. Teraz je trochu zabudnutá a cezhraničná spolupráca tiež moc neprekvitá.

V rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovensko – Maďarsko vznikol projekt so skráteným názvom DUNAVIN, ktorého koordinátori si predsavzali tento stav zmeniť. Dozrieva tu nielen vynikajúca surovina na výrobu vína pre vinárov z iných regiónov, ale stále tu pribúdajú aj miestni producenti.

Tento kraj sa stáva známy najmä naturálnymi vínami, ale nájdete tu aj klasické vína a mnoho remeselných výrobcov veľmi kvalitných potravín, či už mäsových produktov, syrov, tekvicového oleja ovocných džemov a iných. Jednou z akcií tohto projektu je aj Podunajský festival vín, ktorý sa bude konať 6.8.2021 v Kamenici nad Hronom.

Všetci priaznivci dobrého vína a jedla sú do tohto trochu zabudnutého, ale pekného a rázovitého kraja na sútoku riek Váh, Dunaj a Ipeľ srdečne pozvaní.

Podunajský festival vín - plagát