Pálffyho slávnosti vína v Smoleniciach sa konajú už túto sobotu

Premiérový prvý ročník Pálffyho slávnosti vína sa uskutoční na nádvorí Smolenického zámku v sobotu 3. júna od 15:00 hod. Podujatie otvorí gróf Martin Pálffy, vnuk grófa Jozefa Pálffyho st., iniciátora prestavby Smolenického zámku.

Pre návštevníkov je pripravená degustácia vín od piatich miestnych vinárstiev – Terra Parna, Vína z Mlyna, ZetWine, Vinárstvo Novák a rodinné vinárstvo Faluši. Vychutnávať si ich budú môcť v sprievode jazzového tria Peter Dobai.

Na podujatí Pálffyho slávnosti vína budú môcť návštevníci ochutnať to najlepšie z produkcie lokálnych vinárstiev v regióne Trnava. Ako pripomína Oblastná organizácia cestovného ruchu „Región Trnava je oblasťou svetových vín, kde nejedno vinárstvo tohto kraja prinieslo svojim producentom ocenenia a medaily zo svetových súťaží“.

Smolenický zámok ponúka zároveň aj možnosť predĺžiť si nevšedný kultúrny zážitok do rána. Po zábave a degustácii vín si hostia môžu oddýchnuť v jednom z elegantných ubytovacích priestorov zámku.

K dispozícii sú na predaj 2 druhy vstupeniek – klasik a VIP. Vstupenky v predpredaji zakúpite na
https://vstupenky.maxiticket.sk/palffyho-slavnosti-vina-2023-smolenice

Viac informácií nájdete aj na stránke www.regiontrnava.sk, emailom info@trnavatourism.sk alebo priamo v Turistickom informačnom centre – Región Trnava.

-red-
Zdroj: Región Trnava