Naši vinári úspešní na Concours Mondial de Bruxelles

Aj tento rok k nám mieria z jednej z najuznávanejších súťaží sveta Concours Mondial de Bruxelles dobré správy. Tento rok sa bude hodnotiť na viac kôl.

V prvom, zameranom na ružové vína, putuje, okrem troch strieborných a dvoch zlatých medailí, ktoré získali vinárstva Villa Vino Rača za ružovú Frankovku modrú 2020 a vinárstvo Mrva & Stanko za ružový Cabernet Sauvignon 2020, na Slovensko aj Veľká zlatá medaila. Získal ju ružový Sekt rosé brut 2015 z Víno Matyšák.

Základom tohto sektu je assemblage odrôd Cabernet Sauvignon a Frankovka modrá. Má výraznú sýtoružovú farbu, jemnú ovocnú arómu plnú záhradných jahôd a drobného ovocia. Chuť je výrazná, ovocná, s bohatým osviežujúcim perlením. V prípade tohto vína fermentácia prebieha v sklenených fľašiach, takže každá fľaša sektu je jedinečná.

Sekt zrel a zušľachťoval sa po dobu minimálne osemnástich mesiacov vo fľašiach uložených v pôvodných striasacích stojanoch až do finalizácie, ktorá prebieha celá priamo vo vinárstve. V tomto vinárstve si ctia tradície a ich cieľom je ponúknuť jedinečné a krásne vína s dušou. Veľká pocta preto patrí aj hlavnému technológovi Jaroslavovi Žákovi.

-jm-