Múza a Gentleman tvoria dokonalý pár

Možnože niektorí z vás ste už mali príležitosť ochutnať z vinárstva Chateau Grand Bari zaujímavé víno, ktoré nesie názov Múza. Je to kupáž Muškátu žltého a u nás málovídanej odrody Zéta. Ide o lahodné polosladké víno s výraznou chuťou tropických plodov, ktoré zaujme sviežosťou a dokonalou harmóniou. Jednoducho ideálne pre nežnejšie pohlavie.

No rovnako, ako si každá dáma zaslúži svojho mužského ochrancu, tak aj každá Múza potrebuje svojho Gentlemana. Kým Múza je skôr hravá, ovocná a nespútaná, Gentleman je jej úplným protikladom. Tento Furmint je suchý, až minerálny, čo mu pridáva na vážnosti. Jeho maskulínny charakter sa prejavuje v chuti aj v aromatike. Zrel v dubových sudoch, kde sa menil a dospieval. Okrem typickej vône dreva v ňom môžete cítiť trochu vanilky. Ovocné tóny, typické pre svieže vína, sú tu potlačené do úzadia.

Ako v reálnom živote, tak aj v tomto prípade platí, že protiklady sa priťahujú. Aj keď sú obe vína rozdielne, spolu dokážu vytvoriť výbornú harmóniu chutí. Preto pri spoločnom obede alebo večeri vo dvojici, je ich kombinácia tým pravým. Preto sa v Chateau Grand Bari rozhodli pretvoriť jej dizajn a nový ročník 2020 už bude vítať novým elegantnejším výzorom, ktorý sa priblíži práve Gentlemanovi.

-jm-