Legenda žije

Jednou z najviac pandémiou zasiahnutých oblastí je nesporne gastropriemysel. Občianske združenie Cech vinárov Hlohovecka počas tejto doby ticha rovnako neorganizovalo žiadne podujatia. Hneď ako to pandemické opatrenia konečne dovolili zorganizovali 1. ročník hlohovskej ochutnávky vín s názvom Salón vín Hlohovecka.

Na tomto úplne novom podujatí sa predstavili členovia cechu a skvosty spomedzi vín tohto regiónu. Prezentovali sa vinári od Vrbového až po Šintavu, dokopy ich bolo osemnásť. Akcia sa konala na známom vinársko-gastronomickomcentre vo Vieche Jašter v Hlohovci. Ochutnávanie vín však nebolo jediným bodom programu. Od otvorenia tejto viechy ubehlo už polstoročie a Cech vinárov Hlohovecka oslavuje 15 rokov od svojho založenia.

O týchto udalostiach vyšla nová knižná publikácia s názvom Legenda žije. Krstilo sa ako inak, než vínom. Krstnými rodičmi novej knihy sú zakladateľka o.z. Ex libris Ad Personam Hlohovec, ktoré túto publikáciu vydalo, pani Helena Pekarovičová, Hlohovčanom známy legendárny recitátor a spevák pán Jozef Bachratý a samotný predseda Cechu vinárov Hlohovecka Pavol Tutura.

-pt-