Chateau Modra, Hron 2017

 

Chateau Modra, Hron 2017

Chateau Modra

Vína Chateau Modra sú výsledkom viac než štyristoročnej tradície pestovania viniča a výroby vína rodiny Šebovcov z Modry.
Ich vinice sa rozprestierajú v troch oblastiach Slovenska, v Malokarpatskej, v Nitrianskej a v Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Odrodová štruktúra vinohradov je veľmi pestrá, pričom zahŕňa okrem tradičných odrôd, akými sú Veltlínske zelené či Frankovka modrá aj svetové odrody Chardonnay a Cabernet Sauvignon. Vysadené sú na nich však aj na Slovensku vyšľachtené odrody. Jednou z nich je Hron.

Vôňa priznáva príslušnosť ku krížencom odrody Castets. Neprejavuje sa však čisté čierne korenie, ale skôr kvetinové s prevažne pelargónovými tónmi s ľahkým dotykom korenia, ale najmä zreteľné empyreumatiká dreva. Pôsobí čisto, sviežo, a predovšetkým pevne, čo jej dodáva rozmer elegancie.

V ústach je plné a šťavnaté. Poteší aj skvelá minerálno-tanínová štruktúra, rovnováha medzi šťavnatou ovocnosťou, kyselinkou a plným teplým telom. Tanínová štruktúra je spočiatku na strane ovocia, ale v závere už na strane dreva.

Záver patrí opäť závanu pelargónie v kombinácii s elegantným cédrom a čiernym ovocím.