Flóra od bratov Hubinských

Víno Flóra je cuveé odrôd Müller Thurgau a Muškát Ottonel. Prvý ročník z Víno Hubinský uzrel svetlo sveta v ročníku 2019. Spontánna fermentácia v nerezovom tanku a následný pobyt pol roka na jemných kaloch v ňom zanechal nezmazateľný podpis.

Celková síra len niečo viac ako tridsať miligramov v litri dáva záruku, že ak vám zachutí, na druhý deň vás hlava bolieť nebude. Intenzívnu sladkastú arómu plnú herbálnych vnemov dopĺňajú korenisté a muškátové tóny. Po naliatí do pohára sa postupne obohacuje a vynárajú sa tóny broskyňovej dužiny a zaujímavá minerálna linka. Lahodná, šťavnatá a dlho trvajúca chuť zaujme jemnou korenitosťou v závere.

Názov tohto vína pekne vystihuje jeho etiketa. V jej grafike je zakomponovaná väčšina kvetov, ktoré rastú vo viniciach tohto vinárstva, napríklad pestrec mariánsky, mal divý či praslička poľná, alebo žihľava dvojdomá. Kým ročník 2019 bol plnený v tichej podobe, o rok mladší predstaviteľ Flóry sa použil iba na výrobu vína typu Pét-nat. Toto zaujímavé cuvée zvládne párovanie nielen jednoduchých, ale aj komplexnejších ázijských jedál.

-jm-