Druhý ročník minifestivalu Vlci a ruže v rodinnom vinárstve Magula

Urobte si peknú sobotu a príďte osláviť víno a leto na farmu, do rodinného vinárstva Magula v Suchej nad Parnou. Rodina Magulovcov pripravila už druhý ročník minifestivalu Vlci a ruže so skvelým programom pre celú rodinu.

Na rodinnej farme na kopci medzi Ružovou a Vlčou dolinou v Suchej nad Parnou sa bude ochutnávať víno, spoznávať krásy vidieka, koncertovať, debatovať a vychutnávať si život.
Brány podujatia sa otvoria o 14:00. Počas celej akcie budú k dispozícii degustačné bary s poctivými suchovskými vínami, ktoré sa pijú už v 17 krajinách na 3 kontinentoch. Pripravený tiež bude Bublinkový bar s naturálnymi sektami od spriatelených remeselných vinárov spod Malých Karpát, ale aj z ďalekého Tokaja. Viacerí vinári prídu svoje vína nalievať osobne! Počas celého dňa sa uskutoční tiež viacero sprevádzaných prehliadok vinárstva a farmy.

Vrcholom podujatia bude koncert pesničkárky a hudobníčky a multiinštrumentalistky Janky Andevskej o 19. hodine.
Počas celého dňa budete môcť zobrať svoje deti na objavný chodník po farme, kde spoznajú rôzne hospodárske zvieratká a zaujímavé rastlinky. Tie odvážnejšie si môžu vysadnúť na čiernych lipicánov Astora a Mistera.

 

O ekologickom a biodynamickom poľnohospodárstve budete môcť debatovať v biodynamickom altánku Demeter. O 16:00 bude aj zaujímavá prednáška o biodynamike od Jána Vavričku z Demeter Česko & Slovensko – www.demetercs.eu.

Chýbať opäť nesmie ani včelár Rasťo Hvizdoš z Vlčej doliny – včelár telom i dušou, ktorý Vám porozpráva o starostlivosti o včielky a prinesie i svoj vynikajúci suchovský med – www.medodvcelara.sk

O nealko občerstvenie sa postará najmladšia generácia Magulovcov s projektom Lemonade Boyz a ich výbornými limonádami. Chýbať nebude ani skvelá zmrzlina od Gio, či kvalitná káva  od Fefecafé servírovaná z legendárnej fefekáry.

O jedlo sa postarajú foodtrucky Unas Streetfood s legendárnymi burgrami a Paráčiky s originálnou kórejskou gyozou, takže hladní určite nezostanú ani mäsožravci, ani vegáni.
Vinárstvo Magula je rešpektovaným výrobcom autentických vín, výlučne z vlastných viníc a exportuje takmer celú svoju produkciu do zahraničia. Brány svojho vinárstva pre verejnosť otvára prvýkrát v roku. Nepremeškajte preto túto príležitosť spoznať ich vína a filozofiu a užite si pritom pekný deň na farme medzi Ružovou a Vlčou dolinou.

Vlci a ruže sa začnú v sobotu 31.7. o 10:00, akcia potrvá do 22:00.

Vstupné na podujatie je zdarma, konzumácia je spoplatnená.

Psíkov a domácich miláčikov prosím nechajte doma, na farmu majú zvieratá vstup zakázaný.
Podrobné informácie o akcii sú priebežne zverejňované na Facebooku rodinného vinárstva Magula tu: https://www.facebook.com/RodinneVinarstvoMagula

Vlado Magula