Deň otvorených pivníc 2023

Malokarpatská vínna cesta zorganizovala koncom novembra už dvadsiaty tretí ročník najväčšieho vinohradnícko–vinárskeho podujatia, ktoré je už neodmysliteľným sviatkom vinohradníkov a vinárov na Malokarpatskej vínnej ceste.

Pre milovníkov dobrých slovenských vín bolo otvorených viac ako stodvadsať pivníc malých i veľkých producentov vína od Bratislavy až po Trnavu. Po úspešných oberačkových slávnostiach a po horúcich letných dňoch sa tak mohli schladiť v malokarpatských pivniciach pri pohári bieleho, červeného, či lahodného ružového vína.

Návštevníci tak strávili dva dni plné zážitkov s dobrým vínom, ale aj s tradičnou gastronómiou, sprievodným kultúrnym programom, a hlavne s dobrou náladou. Ako už býva tradíciou, počas slávnostného otvorenia boli ocenení ľudia, ktorí sa významnou mierou pričinili o rozvoj vínnej kultúry v oblasti pod Malými Karpatmi.

Tento rok to boli Darina a Marián Mendloví, Juraj Štiglic, Mária Strížová, Jozef Mikuš a Štefan Ščepán. Príjemným spestrením bol aj krst šumivého vína Christopher, ktoré je dielom študentov Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej v Modre. Slávnostného aktu sa zhostila Kráľovná vína Klaudia Čistá Tretinová.

-jm-