Danube Wine Day 2019

Dňa 26. novembra 2019 sa v priestoroch hotela Park Inn Danube v Bratislave uskutočnil Danube Wine Day 2019, kde boli odbornej i laickej vinárskej verejnosti predstavené vína, ktoré uspeli na aktuálnom ročníku súťaže Danube Wine Challenge. Špeciálnymi hosťami podujatia bola renomovaná medzinárodná vinárska odborníčka Elizabeth Gabay MW a pani Dorota Pospíšilová, slovenská šľachtiteľka viniča.

Podujatie bolo slávnostne otvorené vo foyer kongresového priestoru hotela Park Inn Danube. Do večerných hodín následne prebiehala verejná gala degustácia medailových vín. Išlo o voľnú degustáciu vybraných vín, ktoré získali na siedmom ročníku niektorú z medailí. Vína nalievali a prezentovali samotní vinári zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Rakúska a Talianska, prípadne ich dovozcovia.

Nielen pre vinárskych odborníkov, ale i pre ostatných nadšencov a vínomilcov bol určený špeciálny bod programu, a to Masterclass víťazných vín, o priebehu ktorého vás budeme informovať už čoskoro. Už teraz vám však prezradíme, že ho komentovala a viedla spomínaná Elizabeth Gabay MW. V spolupráci s Wein Burgenland sa konal aj špecializovaný masterclass pod názvom Veľké červené vína z Burgenlandu. Bohatý a poučný program priniesol okrem krásnych vín aj možnosť osobne spoznať aj ich tvorcov.