Dá sa kombinovať chudnutie s pitím vína?

Mnohí ľudia si dávajú predsavzatie schudnúť. Ak ste milovníkom vína a nechcete sa vzdať svojej obľúbenej pochúťky akosi prirodzene vám napadne myšlienka či je možné piť víno a zároveň efektívne chudnúť.

Musíme si uvedomiť, že víno obsahuje kalórie, ktoré sa pri diéte musia brať do úvahy. Napriek tomu, s mierou a správnym výberom vína možno tento obľúbený nápoj zaradiť aj do diétneho plánu. Najmä suché biele a červené vína majú všeobecne menej cukru a sú pre diétu vhodnejšie.

Ďalším vhodným partnerom sú vína s nižším obsahom alkoholu, ktorý je hlavný zdroj kalórií vo víne. Kľúčovú úlohu však zohráva miera. Odporúča sa obmedziť spotrebu vína pri chudnutí na jeden pohárik denne pre ženy a maximálne dva poháriky pre mužov.

Toto množstvo umožňuje vychutnať si víno bez významného narušenia diétneho plánu, ale dôležité je to robiť s rozumom. Vyberajte si preto vína s nižším obsahom cukru a alkoholu a obmedzte množstvo, ktoré vypijete. Takto môžete splniť svoj sen o peknej postave a zároveň si vychutnať svoj obľúbený pohárik vína.

-vvr-