Art in glass

Zámocké vinárstvo prichádza so skvelou novinkou. Do ich limitovanej edícii Art in glass pribudlo veľké víno, ktoré tvorí medzi ročníková kupáž odrôd Frankovky modrej a Pinotu noir.

Predstavuje dve odlišné a pritom tak blízke umenia, ktoré sa nachádzajú v priestoroch Pezinského zámku. Galéria umeleckého skla patrí medzi najväčšiu súkromnú zbierku v Európe a víno majstra vinára Romana Janouška je tekuté umelecké dielo.

A tak vznikol ART IN GLASS, dve umenia v jednom, ktoré patria k sebe ako človek a zem. Je to dielo, ktoré poteší oči i jazyk a pripomenie okamihy pre ktoré sa oplatí žiť. Víno sa rodí vo vinici, dospieva v pivnici a do sveta kráča v sklenenej fľaši. Duša vína tam spí a čaká na svojho objaviteľa, skutočného znalca.

Takým bol aj Štefan Šimák, vášnivý zberateľ umeleckého skla a milovník dobrého vína. Vedel ich harmonizovať a vytvárať v tejto symbióze novú pridanú hodnotu. Víno je naadjustované do šiestich rôznych etikiet. Každá zobrazuje jedno zo zaujímavých diel z jedinečnej medzinárodnej Galérie umeleckého skla, ktorá sa nachádza v priestoroch Pezinského zámku.

-jm-