Otvárač na pet-nat

Pravý pet-nat je prírodné víno, ktorého fermentácia končí v uzavretej fľaši, čím sa vytvárajú malé bublinky s tlakom približne štyri bary. Preto sa pred otvorením odporúča pet-nat dostatočne zachladiť, aby sa predišlo nepríjemným situáciám.

Pre tých, ktorí si nie sú istí či už je pet-nat dostatočne zachladený, určite pomôže šikovný otvárač, ktorý uviedla na trh spoločnosť Sekhina. Vďaka nemu sa dá takto natlakované víno otvárať bezpečne a bez strát. Nápoj je tak zabezpečený proti vystreknutiu, takže sa nezašpiní okolie.

Držiak na fľaše vyrobený z betónu navyše funguje aj ako ochladzovač a udržiava víno studené. Zaujímavosťou je vstavané a vode odolné LED svetlo, ktoré pri otváraní osvetľuje a zvýrazňuje bublinky a zmiešané kaly, čo dáva super úžasný a vzrušujúci pohľad a upúta pozornosť počas procesu otvárania.

Systém funguje tak, že keď vložíte pet-nat do betónového držiaka, prepichnete uzáver korunky pomocou závitového kolíka. Keď ho trochu pustíte späť, tlak vo fľaši sa začne uvoľňovať. Môžete tak ovládať prietok uvoľnených bubliniek a silu peny.

-jm-