Dunaj

Vinotéka 2/2018

Dunaj bobuľový výber 2015, Velkeer

nalepka-sampionVelkeer
bobuľový výber, 2015
JVO, Palárikovský VR, obec Tvrdošovce
14,5% alkoholu

Farba má sýty rubínovočervený odtieň. Vo viacvrstvovej vôni sa o slovo hlásia najskôr čokoládovo-kávové tóny, k nim sa postupne pridáva aj aróma slivkového lekváru, vanilkového lusku, ale aj ovocná zložka v podobe čiernej ríbezle, ostružiny, višne a moruše. Chuť pôsobí veľmi harmonickým dojmom. Je guľatá a vysoký extrakt nemožno nepostrehnúť. Excelentnú tanínovú štruktúru dopĺňa veľmi príjemná sladkastá dochuť.
90,00 bodov

Dunaj, bobuľový výber 2012, Dubovský & Grančič Dubovský & Grančič
bobuľový výber, 2012
JVO, Strekovský VR, obec Svodín
15,5 % alkoholu

Sýta rubínová farba má pekný fialkový odlesk. Po krátkom odvetraní sa vôňa prezentuje v tónoch cassisu, čierneho korenia, čokolády, ale nechýba ani ovocná zložka v podobe čiernej ríbezle a ostružiny. Chuť je nádherne vyzretá. Dominuje v nej aróma kávových zŕn, čierne ríbezle, ale aj rafinovaný prejav čierneho korenia. Alkohol o sebe dáva vedieť, ale nijako neprekáža, skôr naopak. Toto víno je na vrchole a veľmi typicky odzrkadľuje charakter tejto odrody.
88,43 bodov
Dunaj, výber z hrozna 2016, Triticum Vinárstvo Triticum
výber z hrozna, 2016
NVO, Vrábelský VR, obec Vráble
14,5% alkoholu

Farba má tmavočervený odtieň. V intenzívnej vôni dominuje aróma slivkového lekváru, ku ktorej sa pridáva tón horkej čokolády. V pekne vyzretej chuti zaujme nielen hladká a pekne zapracovaná kyselina, ale aj tón kvalitnej horkej čokolády, černíc, čiernych ríbezlí a v lekvárovej dochuti aj mäkkosť tanínov.
88,43 bodov
Dunaj, bobuľový výber 2016, Korbaš

Korbaš – rodinné vinárstvo
bobuľový výber, 2016

JVO, Strekovský VR, obec Jasová
14,0% alkoholu

Farba má intenzívny tmavočervený odtieň. V teplo evokujúcej vôni sa prejavuje príjemná ovocná vôňa drobného čierneho bobuľového ovocia, ale aj závan vanilky a dreveného suda. Guľatá vyzretá vôňa s elegantným kávovým tónom je odmenou za veľmi dobrú prácu so sudom.

87,86 bodov

Dunaj, akostné 2015, Víno Nichta Víno Nichta
akostné 2015
NVO, Tekovský VR, obec Čajkov
14,0% alkoholu

Atramentovočervená farba má fialkastý odtieň. Vôňa sa po krátkom odvetraní otvára v tónoch ostružiny, červenej ríbezle, višne, slivky, ale aj jemného zadymenia. Kyselinka vytvára v chuti príjemnú šťavnatosť. Trochu vyšší alkohol neprekáža a pekne si rozumie s tanínovou textúrou.
87,43 bodov
Dunaj, akostné 2015, Repa Winery Repa Winery
akostné 2015
NVO, Tekovský VR, obec Čajkov
13,5 % alkoholu

Farba má sýty tmavočervený odtieň. Vôňa sa prezentuje hlavne v ovocných tónoch ostružín, černíc, k nim sa pripája aj zaujímavý minerálny tón a empyreumatiká zo suda. V chuti zaujme príjemný prejav kyseliny, ktorá pôsobí elegantne a šťavnato. Bez povšimnutia nemožno nechať ani veľmi dlhú dochuť a tanínovú štruktúru, ktorá má najlepšie časy ešte iba pred sebou. Toto víno má potenciál vyzrievania ešte na niekoľko rokov až dekád.
87,29 bodov