Ružové vína ročník 2016

Vinotéka 3/2017

Velkeer, Tri ruže 2016

nalepka-sampionVelkeer
Tri ruže 2016, polosuché
NVO
11,5% alkoholu

Farba má krásny staroružový odtieň. Vo vôni zaujme elegantný krémový tón, ale aj aróma jahôd, egrešu a maliny. Arómy z vône sú v chuti ešte intenzívnejšie. Jej expresivitu zvýrazňuje krásny jogurtovo-jahodový tón podporený dotykom rebarbory. Kyseliny a cukor sú ukážkovo zladené. V závere poteší veľmi dlhá dochuť.
90,16 bodov

Chateau Rúbaň, Cabernet Sauvignon 2016 Château Rúbaň
Cabernet Sauvignon 2016, polosuché
JVO, Strekovský VR, obec Strekov
11,5 % alkoholu

Farba má sýtejší jahodovo-malinový odtieň. Vo viacvrstvovej vôni sa do popredia dostávajú tóny čerešňovej kôstky, višne, melónu, granátového jablka, jahodového kompótu a smotany. Vďaka ukážkovo zakomponovanému cukru idú plnosť a šťavnatosť ruka v ruke. Príjemná minerálna linka sa tiahne aj chuťou.
88,83 bodov
Peter Rajníc, Cabernet Sauvignon 2016 Peter Rajníc
Cabernet Sauvignon 2016, suché
JVO, Strekovský VR, obec Svodín
11,5% alkoholu

Farba má jemný lososový dotieň. Vôňa pôsobí sviežim a čistým dojmom. Otvára sa v tónoch ríbezle, melónu a ku koncu sa k nim pridáva aróma grapefruitu. Chuť pôsobí plným a šťavnatým dojmom a prítomný cukor veľmi pekne balancuje svieže kyseliny. Zaujme tiež lahodný smotanovo-jahodový tón.
88,16 bodov
Agrovinol, Cabernet Sauvignon 2016 Agrovinol
Cabernet Sauvignon 2016, polosuché
NVO, Nitriansky VR, obec Vinodol
12,0% alkoholu

Malinová farba má lososový okraj. Vôňa sa zo začiatku prezentuje v tónoch červenej ríbezle a jogurtu a neskôr prechádza do aróm maliny, fialky a možno v nej postrehnúť aj žihľavový závan. V chuti z väčšej časti možno nájsť arómy vyskytujúce sa vo vôni. Cukor a kyseliny sú v krásnej harmónii. Okrem dotyku minerality zaujme aj príjemne pikantná a dlhá perzistencia.
88,16 bodov
Dubovský-Grančič, Cabernet Sauvignon 2016 Dubovský&Grančič
Cabernet Sauvignon 2016, polosuché
JVO, Strekovský VR, obec Svodín
11,0% alkoholu

Farba má príjemný staroružový odtieň. Vôňa sa zo začiatku otvára v žihľavových tónoch, ktoré neskôr prechádzajú do aróm cassisu, bielej ríbezle, rebarbory, ale aj jahodového jogurtu. Chuť pôsobí pevným dojmom a veľká časť aromatického profilu sa objavuje aj v chuti. Okrem technologicky ukážkovo zvládnutej práci zaujme aj rafinovaný ríbezlový dojazd.
86,50 bodov
Víno Matyšák, Frankovka modrá 2016 Víno Matyšák
Frankovka modrá 2016, suché
MVO, Hlovovecký VR, obec Hlohovec
12,0 % alkoholu

Farba má odtieň malinového sirupu. V exotickje vôni hrá prím melónová aromatika, ktorú dopĺňa tón čiernej ríbezle a príjemne zaguľacujúci jagurtový závan. V sviežej chuti zaujme príjemný tón jahodového koláča. V dochuti badať jemný grapefruitový chvostík.
86,50 bodov