Biele suché vína v retaile

Vinotéka 2/2017

Vinárstvo Trnovec, Chardonnay 2015

nalepka-sampionVinárstvo Trnovec
Chardonnay 2015, výber z hrozna
NVO, Šintavský VR, obec Alekšince
14,0% alkoholu

Farba má iskrivý zeleno-žltý odtieň. Vo viacvrstvovej vôni sa postupne o slovo hlási aróma žltého melóna, broskyne, medu, ale aj lúčnych kvetov, vanilky a hrozna. Dobre zapracovaný zvyškový cukor vytvára v chuti príjemnú plnosť, ktorú obohacujú aj tóny zeleného jablka, hrušky a sušeného ananásu.
89,60 bodov

Chateau Topoľčianky, Sauvignon 2016 Château Topoľčianky
Sauvignon 2016, neskorý zber
NVO, Šintavský VR, obec Veľké Zálužie
12,5 % alkoholu

Farba sa prezentuje v peknom reduktívnom svetlozelenkavom odtieni. Vo vôni dominujú tóny ríbezľového listu, žihľavy, ale aj vinohradníckej broskyne. V chuti poteší živá kyselina, ktorá v nej vytvára príjemnú šťavnatosť. Stredne dlhú dochuť sprevádza tón listu čiernej ríbezle.
88,80 bodov
Golguz, Chardonnay 2015 Golguz
Chardonnay 2015, výber z hrozna
MVO, Hlohovecký VR, obec Dvorníky
14,0% alkoholu

Farba má sýtožltý iskrivý odtieň. Vôňa sa prezentuje v tónoch vanilky, karamelu, ale aj hrušky a sušenej figy. V plnej a šťavnatej chuti zaujme jej čistota, jemný grapefruitový náznak, ale aj vyšší alkohol, ktorý vytvára príjemný sladkastý dojem.
88,60 bodov
Chateau Modra, Sauvignon 2016 Château Modra
Sauvignon 2016, akostné
JVO
12,0% alkoholu

Farba má svetlejší žlto-zelený odtieň. Vôňa pôsobí sladkastým dojmom. Otvára sa v tónoch žihľavy, čerstvo pokosenej trávy, ale možno v nej postrehnúť aj arómu kôry červeného grapefruitu či dule. V guľatej, harmonickej a šťavnatej chuti poteší rovnováha medzi cukrom a kyselinou, ale aj tón zeleného jablka a kiwi.
86,80 bodov
Villa Vino Rača, Chardonnay 2015 Villa Vino Rača
Chardonnay 2015, neskorý zber
MVO, Bratislavský VR, obec Bratislava-Rača
13,0% alkoholu

Farba má sýty slamovožltý odtieň. Okrem príjemných tónov žltého melónu a broskyne sa vo vôni objavuje aj zaujímavý herbálny tón a závan medu. V ovocnej, plnej a guľatej chuti o sebe dávajú vedieť nielen šťavnaté kyseliny, ale aj príjemná korenistosť.
86,40 bodov
Golguz, Tramín červený 2015 Golguz
Tramín červený 2015, neskorý zber
MVO, Hlohovský VR, obec Horné Trhovište
13,5 % alkoholu

Farba má zlatistoslamový odtieň. V sladkastej vôni sa postupne vynárajú tóny muškátu, ruže, ale aj príjemná korenistosť. Čistá a harmonická chuť sa prezentuje v tónoch muškátového orieška, červeného pomaranča, aj sušeného ananásu.
86,40 bodov