Frankovka modrá

Vinotéka 5/2016

Frankovka modrá, Frtus Winery

nalepka-sampionFrtus Winery
suché, výber z hrozna, 2013
NVO, Pukanecký VR , obec Drženice
14,0% alkoholu

Tmavorubínová farba má hnedastý odtieň. Vo vôni sa objavujú tóny malinového sirupu, kvalitného kubánskeho rumu, vanilky, ale aj višní a čerešní, ku ktorým sa v závere pridáva závan tabaku. V pekne vyzretej chuti treba oceniť elegantne zapracované barikové tóny a stále šťavnaté kyseliny, ktoré vytvárajú rafinovanú sviežosť.
89,20 bodov

Frankovka modrá, Villa Vino Rača Villa Vino Rača
suché, neskorý zber, 2015
MVO, Bratislavský VR, obec Rača
13,0% alkoholu

Farba má tmavofialový odtieň. Aromatický profil sa zo začiatku prezentuje neobvykle v tónoch čiernej ríbezle a maliny. Neskôr sa pridajú ostružiny a príjemný herbálny závan. V harmonickej a šťavnatej chuti zaujme pekná harmónia medzi kyselinou a cukrom, ktorú povznáša elegantný morušový tón a dlhá ovocná dochuť.
88,80 bodov
Frankovka modrá, Repa Winery Repa Winery
suché, výber z hrozna, 2011
NVO, Pukanecký VR, obec Drženice
13,5% alkoholu

Tmavočervená farba pripomína prezreté čerešne. V ovocnej vôni dominujú tóny čerešní, višní a moruše, ku ktorým sa pridáva tón griotky, kávy a mandle. V chuti sa do popredia derú šťavnaté kyseliny, ktoré stále pôsobia veľmi osviežujúco. Veľmi jemný a už vyzretý tanín pôsobí harmonicky a v kombinácii s čokoládovým tónom vytvára veľmi príjemnú elegantnú dochuť.
87,70 bodov
Frankovka modrá, Villa Vino Rača Villa Vino Rača
suché, akostné značkové, 2013
MVO, Bratislavský VR, obec Rača
13,0% alkoholu

Farba pripomína dozreté čerešne. Vo vôni sa objavuje zaujímavý tón slivkovo-jahodového džemu, ku ktorému sa následne pridá aróma horkej čokolády, kávy a škorice. V sladkastej chuti zaujme tón praženej kávy, elegantný prejav tanínov a jemný vanilkový závan v stredne dlhej dochuti.
87,60 bodov
Frankovka modrá, Vinkor Vinkor
suché, výber z hrozna, 2013
NVO, Šintavský VR, obec Vinohrady nad Váhom
13% alkoholu

Farba má tehlovorubínový odtieň. Vo vyváženej vôni sa objavuje tón sladkého drievka, višne, vanilky a kávy. Senzorický prejav chute sa vzácne zhoduje s vôňou a je postavený na vyššom extrakte a noblesných tanínoch.
87,40 bodov
Frankovka modrá, Kasnyik Vinárstvo Kasnyik
suché, výber z hrozna, 2015
JVO, Strekovský VR, obec Strekov
13,5% alkoholu

Rubínová farba má strednú intenzitu. Vo vôni sa prezentujú  tóny prezretého kôstkového ovocia, najmä višní a čerešní. Po chvíli sa k nim pridáva aróma sladkého drievka, griotky a slivkového lekváru. Čistú a ovocnú chuť podporuje šťavnatá kyselina. Jej príjemný prejav sa tiahne celou ovocnou dochuťou.
87,25 bodov