müller thurgau

 

01-mt-matysak

nalepka-sampionVíno Matyšák
neskorý zber, 2014
MVO, Hlohovecký VR, obec Hlohovec
12% alkoholu

Farba zaujme svojím žltozeleným odtieňom. V intenzívnej ovocnej vôni dominujú tóny ovocia, najmä grapefruitu, žltého melónu, liči a banánu, ktoré sprevádza príjemný kvetinovo-vanilkový závan. Na bohatej a šťavnatej chuti je očarujúca hlavne jej harmónia. Ovocno-krémovú textúru pozdvihuje veľmi dobre vybalansovaný cukor s kyselinou, ktoré sú krásne zapracované do štruktúry vína. Dlhá perzistencia sa nesie v príjemných grapefruitových tónoch a o slovo sa hlási aj elegantná pikantnosť.
88,33 bodov

02-mt-kp

Karpatská Perla
akostné, 2013
MVO, Modranský VR, obec Šenkvice
12% alkoholu

Bohatá vôňa sa zo začiatku otvára v grapefruitových tónoch, ktoré postupne prechádzajú do aróm orieškov, medu, biskvitov a v závere sa k nim pridáva tón maslovej hrušky, medového plástu, kandizovaného ovocia, najmä sušenej jablkovej šupky a dotyk zeleného čaju a koriandru. Sviežosť a šťavnatosť v chuti má na starosti príjemná kyselina, ktorá je s jemným zvyškovým cukrom výborne zladená. Dlhá perzistencia odznieva v citrusovom tóne.
86,66 bodov

03-mt-cht

Château Topoľčianky
akostné, 2013, polosuché
JVO, Strekovský VR, obec Gbelce
12% alkoholu

V intenzívnej viacvrstvovej vôni sa po krátkom odvetraní objavujú tóny hrušiek, prezretej vinohradníckej broskyne, egreša a v závere dotyk medu a závan kosatca. V chuti zaujme kyselina, ktorá je stále svieža a vitálna. Je pekne zharmonizovaná s cukrom, čo prispieva k celkovej veľmi príjemnej harmónii. Zaujme aj extraktívnosť a kompaktné telo tohto mülleru.
85,83 bodov

04-mt-rajnic

Víno Rajníc
akostné, 2014
MVO, Pezinský VR, obec Pezinok
12% alkoholu

Vo vôni dominuje najme tropické ovocie v podobe manga, ananásu, liči, ku ktorým sa pridáva náznak biskvitových tónov a minerality. V mohutnej chuti dominuje hlavne ovocnosť. Celkovú harmóniu dopĺňa hravá a šťavnatá kyselina. V závere sa objavuje príjemný minerálny tón.
85,00 bodov

05-mt-velkeer

Velkeer
akostné, 2014
JVO, Strekovský VR, obec Svodín
12% alkoholu

V čistej ovocnej chuti sa do popredia dostávajú tóny tropického ovocia, najmä manga, grapefruitu, ale objavujú sa aj arómy zeleného jablka, hrušky a závere slabučký závan muškátového orecha. Grapefruit a broskyne sa objavujú aj v chuti, ktorá pôsobí vyváženým dojmom. V dlhej dochuti dáva o sebe vedieť šťavnatá limetka, krémovosť a príjemný horčinkový chvostík. Celým telom sa nesie veľmi príjemný pocit ľahkosti.
84,50 bodov

06-mt-golguz

Golguz
akostné, 2013
MVO, Hlohovecký VR, obec Hlohovec
11,5% alkoholu

Farba má zelenožltý odtieň. Krásne nazretá vôňa pôsobí sladkastým dojmom. Dominancia ovocnosti sa nedá prehliadnuť, no prítomnosť muškátových tónov naozaj poteší. Chuť je stále príjemne svieža s pevným telom, ktoré drží prítomnosť citrusových aróm. Jemný zvyškový cukor je pekne zapracovaný a vkusne dopĺňa výraznú dochuť, v ktorej dominuje príjemná kyselina a elegantný prejav korenistosti.
82,00 bodov