slovenské ružové vína

Vinotéka 3/2016

Vinkova-cabernet suvignon 2015

nalepka-sampionVinkova
Cabernet Sauvignon 2015 polosuché, akostné
NVO, Šintavský VR, obec Báb
12,0% alkoholu

Farba má jemný lososovoružový odtieň. Vôňa sa otvára v príjemných tónoch šípkového čaju a púpavy. Ovocný tón zastupuje dominantný tón sušenej marhule a kandizovaného pomaranču. Chuť pôsobí vďaka dobre zapracovaným kyselinám a cukru príjemne sviežo. Má guľatý a plný charakter. V závere pošteklí tón horkých mandlí.
87,40 bodov

Najväčšia vínna pivnica v Pukanci - Svätovavrinecké 2015 Najväčšia vínna pivnica v Pukanci
Svätovavrinecké 2015 polosuché, akostné
NVO, Pukanecký VR, obec Pukanec
11,5% alkoholu

Farba má červenomalinový odtieň. Vo vôni dominuje tón bielych ríbezlí, ktorý dopĺňa príjemný závan korenia, list čiernej ríbezle, papája, mango, ale aj dotyk malín a zvodný závan rozkvitnutej čerešne. V príjemnej a harmonickej chuti zaujme jemný zvyškový cukor, ktorý je pekne vybalansovaný šťavnatou kyselinou.
86,40 bodov
Dubovský&Grančič - Cabernet sauvignon 2015 Dubovský&Grančič
Cabernet Sauvignon 2015 polosuché, kabinetné
JVO, Strekovský VR, obec Jasová
11% alkoholu

Farba má staroružový dotieň s oranžovým odleskom. V ovocnej vôni sa do popredia predierajú najmä tóny jahôd, čerešní, ríbezlí a egrešu. Na pozadí sa objavuje aj príjemný mätový závan. V ovocnej chuti zaujme najmä jej harmónia a sviežosť, čo potvrdzuje aj príjemný citrusový záver.
86,20 bodov
Vinhor - Cabernet sauvignon 2015 Vinhor
Cabernet Sauvignon 2015 polosuché, výber z hrozna
MVO, Doľanský VR, obec Doľany
12,0% alkoholu

Farba má krásny malinový odtieň s čerešňovým odleskom. V širokospektrálnej ovocnej vôni dominujú hlavne tóny granátového jablka, manga a vyzretej hrušky. V intenzívnej chuti okamžite zaujme šťavnatý prejav acidity, ktorý v dochuti sprevádza tón manga, maracuje a elegantný šípkový závan.
85,60 bodov
Golguz - Cabernet sauvignon 2015 Golguz
Cabernet Sauvignon 2015 suché, akostné
MVO, Hlohovecký VR, obec Hlohovec
12% alkoholu

Farba má staroružový pivonkový odtieň. Vo vôni dominuje aróma jahôd, ktorú sprevádzajú medové tóny, maliny, čerešne a v závere čajové ruže. Chuť je výrazne ovocná so šťavnatými kyselinami a prejavom podobným vôni. Zaujme aj dlhá ovocná perzistencia.
85,20 bodov
Víno Dious - Cabernet sauvignon 2015 Víno Dious
Cabernet Sauvignon 2015 polosuché, neskorý zber
JVO, Strekovský VR, obec Strekov
12,0% alkoholu

Farba má cibuľový odtieň s medeným nádychom. V ovocnej vôni sa do popredia dostávajú najmä tóny rozkvitnutej mandle, ktoré podporuje aróma hroznového oleja a elegantný minerálny závan. V šťavnatej a plnej chuti potešia ovocno-žihľavové tóny a jemný zvyškový cukor, ktorý hrá v dochuti prím.
85,20 bodov