biele vína do 6 eur

 

Chateau Topolčianky - Sauvignon 2015

nalepka-sampionChâteau Topoľčianky
Sauvignon 2015, neskorý zber, suché
NVO, Šintavský VR, obec Veľké Zálužie
12,5% alkoholu
Intenzívna a veľmi čistá vôňa sa otvára postupne. Možno v nej objaviť tóny pomaranča, citróna, ktoré dopĺňa marhuľa, broskyňa a dokonca sa v závere objaví aj elegantný závan klinčeka. Chuť je veľmi elegantná s krásne zharmonizovanou kyselinou a cukrom. Navyše sa v nej objavujú aj tóny manga a ananásu.
87,80 bodov

MOVINO - Rulandské biele 2014 MOVINO
Rulandské biele 2014, neskorý zber, suché
SVO, Modrokamenský VR, obec Veľký Krtíš
12% alkoholu
Farba má intenzívny zeleno-žltý odtieň. Výrazná a dostatočne expresívna vôňa sa nesie v tónoch bazy a žihľavy, ktoré sprevádza maslovo-krémový závan s dotykom lieskových orieškov. V chuti sa pekne objavujú už sekundárne arómy, ktoré dotvárajú celkovú opulentnosť. Optimálne zapracovaná citrusová kyselina pôsobí stále sviežo.
85,60 bodov
Peter Podola - Muškát moravský 2015 Peter Podola
Muškát moravský 2015, akostné, suché

JVO, Štúrovský VR, obec Mužla
12,5% alkoholu
V príjemnej a čistej vôni sa dostávajú do popredia tóny muškátu a limetky, ktoré neskôr doplní aj baza a elegantný korenistý závan. V uhladenej a harmonickej chuti zaujme hlavne jej čistota a zladenosť kyseliny a cukru.
85,60 bodov
Chowaniec&Krajčírovič - Müller Thurgau 2015 Chowaniec&Krajčírovič
Müller Thurgau 2015, neskorý zber, polosuché

MVO, Doľanský VR, obec Doľany, 13% alkoholu
MVO, Pezinský VR, obec Svätý Jur
12,5% alkoholu
Vo veľmi príjemnej a harmonickej ovocnej vôni sa do popredia dostáva najmä tón žltého melónu. Chuť pôsobí hravým a šťavnatým dojmom hlave vďaka zvyškovému cukru, ktorý je o krok pred kyselinou. Vo víne zaujme aj naozaj pekná textúra tela.
85,40 bodov
Vinárstvo Sadloň - Müller Thurgau 2015 Vinárstvo Sadloň
Müller Thurgau 2015, akostné, suché

13% alkoholu
V čistej ovocnej vôni sa na začiatku vynára veľmi pekný závan ruže, ktorý postupne prechádza až do mandľového závanu. V chuti zaujme pekná harmónia medzi cukrom a kyselinou. Víno preto pôsobí krásne šťavnato, navyše má aj dlhú a čistú dochuť.
85,40 bodov
Víno Ludvik - Rulandské biele 2015 Víno Ludvik
Rulandské biele 2015, neskorý zber, suché

MVO, Modranský VR, obec Modra
13% alkoholu
V čistej a veľmi príjemnej vôni dominujú ovocné tóny najmä grapefruitu a egreša. Vo vyváženej chuti poteší dobre zapracovaná kyselina, ktorá nepôsobí dráždivo a pod jej taktovkou sa nesie vnem dlhej dochuti.
85,20 bodov