Vintop Karkó s parádnym novým priestorom

Vintop KarkoMajiteľ tohto vinárstva Ján Karkó je človek, ktorý je neustále v pohybe. Okrem toho, že je vinár-vinohradník, zastáva aj funkciu starostu a riadi aj obecnú pálenicu.

Popri všetkých týchto funkciách mu neostáva veľa voľného času. Napriek tomu dokázal vybudovať úplne novú degustačnú miestnosť, ktorá doslova vyráža dych. Doteraz mali vo vinárstve všetko, čo potrebovali. Dokonca ako jedno z mála našich vinárstiev aj reštauráciu, otvorenú na dennej báze. Jej priestory boli pôvodne vybudované hlavne s cieľom vínnych degustácií. Po rokoch však Ján Karkó zistil, že sa tu ľudia veľmi radi posilnia jedlom, ale víno radšej ochutnávajú priamo v pivnici.

V tomto vinárstve nie je ničím výnimočným mať v jeden deň po sebe aj tri degustácie. Každá trvá v priemere aj deväťdesiat minút, čo je pre jedného človeka určite namáhavé. Navyše skoro vždy sú niektorí z hostí aj starší ľudia, ktorí by privítali miesto, kde by si mohli popri vychutnávaní vína aj sadnúť. Tak sa Ján Karkó rozhodol, že ešte postaví novú degustačnú miestnosť. Pôvodne mala byť iba pre dvadsať ľudí, pretože ochutnávky s takýmto počtom milovníkov vína má najčastejšie, ale občas k nemu zavíta aj autobus s päťdesiatimi ľuďmi a v tom prípade by sa tam nepomestili. Preto začal uvažovať o vybudovaní poriadnej degustačnej miestnosti. Nakoniec vznikol priestor, kde si pohodlne sadne až sedemdesiat ľudí. Okrem ochutnávok vína sa tu konajú aj rôzne školenia, svadby, či rôzne iné posedenia.

Nový priestor je malou chodbou spojený s pivnicou vinárstva. Po prehliadke výrobných priestorov sa tak poľahky dostanete do miestnosti, ktorá už na prvý pohľad vyráža dych.