Cuore je späť

CuoreMilovníci vážnych slovenských červených vín zbystrite pozornosť. Červené cuvée Cuore z vinárstva Vins Winery je opäť v ponuke. Majiteľ, a zároveň hlavný technológ tohto vinárstva Richard Tóth, má pri jeho výrobe stanovené jasné a veľmi prísne pravidlá, preto doteraz uzreli svetlo sveta iba dva ročníky, 2009 a 2011. Teraz k nim pribudol ďalší.

Červený Cuore 2015 je sýtorubínovej farby s podmanivou vôňou po čiernych ríbezliach, kôstkovom ovocí, najmä po slivkách a višniach, ktorú dopĺňajú tóny vanilky a čierneho korenia. Zamatová chuť má výraznú ovocnú štruktúru, v dochuti s horkou čokoládou a sladkým tanínom. Cuvée vzniklo asamblážou odrôd Cabernet Sauvignon, Frankovka modrá a Svätovavrinecké a vyzrievalo v dubových sudoch.

Cuvée Cuore blanc má zlato-žltú farbu svetlejšieho odtieňa. Vôňa kombinuje tóny sušených marhúľ, medových plástov, prezretú žltú hrušku a elegantné tóny dubového dreva, najmä vanilku a kokos. Šťavnatá chuť má výraznú štruktúru, ktorá je podporená decentnou korenistosťou a ušľachtilými tanínmi. Cuvée vzniklo asamblážou odrôd Chardonnay, Rulandské šedé, Rulandské biele a vyzrievalo osem mesiacov v dubových sudoch na jemných kvasinkách.