Mahid

Na Strekovskom festivale vína desaťtisíc návštevníkov

StrekovPred organizátormi tohto festivalu stojí každý rok výzva, ako udržať vysoký záujem o toto podujatie. Nie je to ľahká úloha, ale zatiaľ ju zvládajú. Je to obdivuhodné, hlavne keď sa im popritom darí udržať príjemnú atmosféru celej akcie.

Na Strekovský festival vína si tento rok vyčlenilo posledný júlový víkend vyše desaťtisíc ľudí. Poschádzali sa tu opäť temer z celého Slovenska a okrem slovenčiny a maďarčiny tu bolo počuť aj iné jazyky.
Napriek takému množstvu ľudí bola organizácia ako vždy zvládnutá na profesionálnej úrovni. Nikde sa dlho nečakalo. Vládla tu pohoda a kľud. Bolo si kde sadnúť, kde sa najesť a vďaka trom pódiám aj vždy viac možnosti vybrať si niektoré z vystúpení. Najznámejšie osobnosti, ktoré tu tento rok koncertovali, boli Peter Lipa, Polemic a Desmod.
Proste Strekov láka niečím, čomu sa ťažko odoláva. Ilustruje to aj záujem o prvý ročník Behu vo vinohradoch, ktorý pred sobotňajším programom absolvovalo štyristo atlétov.
Úspech zaväzuje, to si hlava organizátorského kolektívu Tomáš Kasnyik uvedomuje. Zatiaľ neprezradil, čo chystajú nové, ale my veríme, že Strekovčania aj o rok pripravia podujatie, na ktoré sa budú tešiť tisíce enofilov. Podobne ako to bolo v prípade tohto jubilejného, desiateho ročníka.

Snímky Eva Novákova, Pavol Halvoň