Mahid

Na juhu Slovenska sa opäť degustovalo

Podunajská vínna cestaV sobotu 10. júna 2017 sa návštevníci už po piatykrát mohli nechať unášať južanskými vínami a skvelou atmosférou na Otvorených pivniciach Podunajskej vínnej cesty. Či už ste si vybrali trasu smerom na Dvory nad Žitavou, Strekov, Gbelce, alebo Belú, bolo čo degustovať.

Chateau Rúbaň uchvacuje svojou zaujímavou architektúrou priamo v srdci krásneho parku. Vo veľkom stane pred vinárstvom privítala všetkých aj rezká hudba a za žetóny ste mohli ochutnať okrem klasiky aj menej tradičné, ale o to zaujímavejšie vína, ako je Svoj Sen, Milia či Noria.

Mladí a progresívni bratia Bertovci prinášajú svieži vietor do Strekova a také sú aj ich vína. Svoje nezmazateľné odtlačky, tak ako na etiketách vín zanechali už aj v tomto regióne. Pri degustácii prezradili, že sa chystajú ísť cestou zúženia sortimentu a zamerať sa predovšetkým na odrody, ktoré sú pre túto oblasť typické.

Ten, kto hľadal nielen skvelé vína, ale aj výbornú gastronómiu a zábavu si prišiel na svoje vo vinohradoch HR Winery v Gbeliciach. Toto vinárstvo stále viac potvrdzuje popredné postavenie medzi pestovateľmi, ale už aj producentmi vína v regióne. Oblasť mimoriadne svedčí aj modrým odrodám, a tak sa milovníci vín mohli tešiť napríklad aj na Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, Frankovku modrú, Dornfelder, Alibernet. Postupne svoje portfólio rozširujú aj o Dunaj a Merlot. Priestory tohto vinárstva sa stali nielen dejiskom ochutnávok, ale aj hudby, tanca, výletu do histórie v podobe možnosti odfotiť sa v historických kostýmoch a atrakcií pre menších návštevníkov, či prehliadok vinohradoch na koňoch.

Na trase boli aj ďalšie zaujímavé zastávky, ako napríklad Chateau Belá, VVD Dvory na Žitavou, Bóna Winery, Vintop Karko, St. Petrus Vini alebo Chateau Šarkan, ktorý sa nachádza v dedinke Šarkan pri Gbelciach a okrem históriou dýchajúcich priestorov prekvapilo aj paletou zaujímavých vín. 

En